Náš sortiment tvoří z více než 80 % výrobky vlastních značek. Výhoda našich vlastních značek je jednoznačná - jsme to my, kdo rozhoduje o kvalitě, vzhledu i obalu výrobku. Velmi podstatnou výhodou je i cena, která je vždy nižší než u značkových produktů, přestože kvalita je srovnatelná, nebo i lepší. To dokládá vítězství našich produktů v mnoha redakčních i odborných testech.

V roce 2019 jsme již popáté v řadě získali ocenění Nejdůvěryhodnější značka v kategorii Obchodník s potravinami a v soutěži Obchodník roku jsme doposud získali v různých kategoriích 26 ocenění.

ocenění

Obchodník roku

ocenění

Nejdůvěryhodnější značka

Požadavky na kvalitu

Zákazníci jsou u nás na prvním místě, uspokojení jejich poptávky a nabídka vysoce kvalitního zboží za ty nejlepší ceny jsou proto naší absolutní prioritou.

Naším každodenním cílem je kvalita a bezpečnost výrobků, proto velmi úzce spolupracujeme s našimi dodavateli. Pro výrobky vlastních značek stanovujeme společně s nimi konkrétní kvalitativní požadavky. Jejich dodržování pravidelně kontrolujeme i po dobu prodeje výrobků, abychom zajistili stálou kvalitu. Stejné nároky klademe i na spotřební zboží vlastních značek – textil, domácí spotřebiče, nářadí a další vybavení do domácnosti.

Při tvorbě sortimentu nám záleží na udržitelném způsobu získávání surovin. Spolupracujeme proto s transparentními a důvěryhodnými certifikačními organizacemi, jejichž loga nesou výrobky splňující přísná kritéria.

kvalita

Kontrola kvality

Čerstvost a kvalita jsou u nás klíčové priority. Naše dodavatele si proto pečlivě vybíráme, kteří musí dlouhodobě splňovat vysoké nároky na kvalitu. U potravin našich vlastních značek probíhají audity, které provádějí nezávislé a akreditované instituce přímo ve výrobních závodech. Vedle této interní kontroly pověřujeme analýzami výrobků odborníky nezávislých laboratoří a zkušebních ústavů. Kontrola kvality probíhá průběžně i tehdy, kdy je výrobek u nás v prodejnách.

Náš systém kvality je certifikován dle normy ISO 9001.

Nezávisle na našich kontrolách provádí řada organizací a médií vlastní spotřebitelské testy kvality. Ty si kladou za cíl poskytnout spotřebitelům komplexní servis, který by měl pomoci v orientaci při nákupu výrobků či výběru poskytovatelů služeb. Při hodnocení zohledňují celou škálu kritérií důležitých pro konkrétní produkt. Abyste měli přehled o nejlépe hodnocených produktech společnosti Lidl, předkládáme vám jejich seznam.