transparentnost

Dodavatelé spotřebního zboží

V Lidlu získáváme zboží od dodavatelů z celého světa. U našich vlastních značek spolupracujeme přímo s výrobci a můžeme tak usilovat o odpovědnější způsob výroby. Abychom věděli, kde a jak jsou naše výrobky vyráběny, je důležité přesně znát naše obchodní partnery. A naši zákazníci také stále více hledají informace o původu a způsobu výroby produktů.

Transparentnost v dodavatelském řetězci spotřebního zboží

V této souvislosti zveřejňujeme odpovídající seznamy dodavatelů s informacemi o celé naší nabídce spotřebního zboží, která se skládá z textilu a obuvi, jakož i hraček, sportovních potřeb, dílny, zahradního a interiérového nábytku.

Lidl, stejně jako celé odvětví, získává většinu tohoto sortimentu od nezávislých výrobců v asijských zemích, jako je Bangladéš nebo Čína. I přes značný pokrok a hospodářský růst v těchto zemích jsou však stále sociální a ekologické podmínky odlišné. Proto se zaměřujeme zejména na implementaci uznávaných minimálních standardů. Společnost Lidl nechává pravidelně kontrolovat všechna výrobní zařízení svých soukromých značek nepotravinářských výrobků nezávislými a místními odborníky v souladu s uznávaným standardem BSCI nebo SA 8000 a systematicky zkoumá každou potřebu zlepšení.

Seznam hlavních výrobních míst pro značky textilu a obuvi Lidl:

Seznam hlavních výrobních míst pro ostatní doplňkový sortiment vlastní značky Lidl:

Společné projekty

Program Detox

V prosinci 2014 se Lidl stal prvním maloobchodníkem s potravinami, který se připojil ke kampani Greenpeace Detox a zavázal se, že do roku 2020 při výrobě textilií a obuvi zcela eliminuje 11 chemických skupin definovaných Greenpeace jako zakázané. Závěrečnou zprávu Lidl Detox 2020 najdete právě zde.

Cradle to Cradle (C2C)

Lidl inovuje a v roce 2019 poprvé uvádí na trh pilotní projekt v podobě textilních kolekcí v produktovém standardu Cradle to Cradle Certified ™ (C2C) na zlaté a stříbrné úrovni.

Projekt PROCACAO

Projekt PROCACAO na Pobřeží slonoviny zahájil Lidl společně s Německou asociací pro mezinárodní spolupráci (GIZ) a Státním oddělením pro rozvoj venkova (ANADER) v roce 2012. Díky projektu nadále a s měřitelným úspěchem rostlo 18 000 pěstitelů kakaa. Tím se snížilo používání pesticidů, šetří se půda a již v prvních letech bylo možné na stejné kultivované ploše dosáhnout vyšších výnosů.