Společnost

Společnost

Společenská odpovědnost je pevnou součástí našeho udržitelného podnikání. Jako velká firma vnímáme svou odpovědnost vůči svému okolí. Kontinuálně přebíráme aktivní roli v přijímání sociální odpovědnosti v naší společnosti, protože velikost i samotná existence naší firmy může mít pozitivní vliv na celou společnost.

V našich projektech se soustředíme především na podporu zdravých i nemocných dětí.

Stojíme o cílevědomé aktivity v naší společnosti. Propagujeme aktivní, vyrovnaný a účelný životní styl.

Naše projekty

Lokální podpory

Přispíváme tam, kde působíme! Ve městech, kde otevíráme prodejny nové nebo nově rekonstruované, pomáháme s rozvojem veřejných institucí (škol, knihoven apod.) zaměřené na děti, které vybíráme na základě doporučení města.

Rákosníčkův běh

Od roku 2017 jsme hlavním partnerem rodinného běžeckého seriálu PVZP RunTour, kde jsme převzali záštitu nad dětskými závody a pojmenovali je Rákosníčkův běh. Chceme tím podpořit děti v pohybu.

Sbírka Srdce dětem

Sbírka Srdce dětem funguje již od roku 2011 ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací Život dětem. Během této doby se podařilo předat 165 000 000 korun, které pomohly zlepšit život tisícům nemocných dětí.

Rákosníčkova hřiště

8 let, 100 hřišť a 150 milionů korun. Taková je bilance úspěšného projektu, který koncem roku 2019 dospěl do svého finále. Slavnostní otevření stého a tím pádem i posledního hřiště se uskutečnilo v pátek 4. října 2019 na Praze 11.

lrb.csr

0 milionů korun

za 100 Rákosníčkových hřišť

lrb.heart

milionů korun

sbírka Srdce dětem

lrb.size-ruler

milionů korun

na vzdělávací instituce v okolí prodejen v roce 2019

Další aktivity

picture

Potravinové sbírce pomáháme spolu s Vámi již od roku 2016

Sbírka potravin, která pokrývá všechny kraje a okresy v České republice, pomáhá lidem v nouzi od roku 2012. Pomoc je zaměřena zejména na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova, kteří si nemohou vlastními silami zajistit základní potraviny pro život. Preferované jsou především konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie. Od roku 2019 se koná 2x ročně, aby pomohla ještě více potřebným. 

Sbírka je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru.

lrb.basket

. ročník Sbírky

výsledky/podzim 2020

lrb.national-food-1

tun darovaného zboží

z toho 40 tun z prodejen Lidl

lrb.store

zapojených prodejen

z toho 50 prodejen Lidl