Společnost

Společnost

Společenská odpovědnost je pevnou součástí našeho udržitelného podnikání. Jako velká firma vnímáme svou odpovědnost vůči svému okolí. Kontinuálně přebíráme aktivní roli v přijímání sociální odpovědnosti v naší společnosti, protože velikost i samotná existence naší firmy může mít pozitivní vliv na celou společnost.

V našich projektech se soustředíme především na podporu zdravých i nemocných dětí.

Stojíme o cílevědomé aktivity v naší společnosti. Propagujeme aktivní, vyrovnaný a účelný životní styl.

Naše projekty

Rákosníčkova hřiště

8 let, 100 hřišť a 150 milionů korun. Taková je bilance úspěšného projektu, který koncem roku 2019 dospěl do svého finále. Slavnostní otevření stého a tím pádem i posledního hřiště se uskutečnilo v pátek 4. října 2019 na Praze 11.

Rákosníčkův běh

Od roku 2017 jsme hlavním partnerem rodinného běžeckého seriálu PVZP RunTour, kde jsme převzali záštitu nad dětskými závody a pojmenovali je Rákosníčkův běh. Chceme tím podpořit děti v pohybu.

Sbírka Srdce dětem

Sbírka probíhá v prodejnách Lidl již od roku 2011 ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací Život dětem. Během této doby se podařilo předat 165 000 000 korun a díky nim zlepšit život tisícům nemocných dětí.

Lokální podpory

Přispíváme tam, kde působíme! Ve městech, kde otevíráme prodejny nové nebo nově rekonstruované, pomáháme s rozvojem veřejných institucí (škol, knihoven apod.) zaměřené na děti, které vybíráme na základě doporučení města.

lrb.csr

0 milionů korun

za 100 Rákosníčkových hřišť

lrb.heart

milionů korun

sbírka Srdce dětem

lrb.size-ruler

milionů korun

na vzdělávací instituce v okolí prodejen v roce 2019

Další aktivity

picture

Potravinové sbírce pomáháme spolu s Vámi již od roku 2016

Sbírka potravin, která pokrývá všechny kraje a okresy v České republice, pomáhá lidem v nouzi od roku 2012. Pomoc je zaměřena zejména na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova, kteří si nemohou vlastními silami zajistit základní potraviny pro život. Preferované jsou především konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie. Od roku 2019 se koná 2x ročně, aby pomohla ještě více potřebným. 

Sbírka je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru.

Do Sbírky potravin můžete přispět i Vy v našich vybraných prodejnách!

Další informace
lrb.basket

. ročník Sbírky

výsledky/podzim 2019

lrb.national-food-1

tun darovaného zboží

z toho 40 tun z prodejen Lidl

lrb.store

zapojených prodejen

z toho 48 prodejen Lidl

lrb.friendly

dobrovolníků

z toho 476 z prodejen Lidl