Děti se naučí pečovat o jedlé zahrady a na plodech své práce si i samy pochutnají.

Budujeme jedlé školní zahrady a učíme děti zdravému stravování

Zdravé stravování vašich dětí nám není lhostejné, a proto jsme uzavřeli spolupráci se Skutečně zdravou školou. Naším cílem je naučit vaše děti zdravým stravovacím návykům a motivovat je k zapojení do přípravy zdravých pokrmů. Dále jsme vyhlásili grantovou výzvu na vybudování několika jedlých školních zahrad, v rámci kterých budou děti pod vedením pedagogů pěstovat ovoce a zeleninu a na svých plodech si i pochutnají.

Děti se naučí o školní zahrady pečovat a samy si na plodech své práce i pochutnají.

Vybudujeme jedlé školní zahrady

Proč jsme se rozhodli vybudovat jedlé školní zahrady? Věříme, že týmová práce v péči o jedlou zahradu a krásná odměna v podobě vypěstovaných plodů je tím nejlepším způsobem,  jak dětem vytvořit pozitivní vztah ke zdravému stravování. A na co se mohou děti v rámci budování jedlých zahrad těšit? Záhonky s čerstvou zeleninou, vysazování ovocných stromků a keřů, péče o zasazené rostlinky, ale také sladká odměna v podobě vypěstovaných bylinek a plodů. Co si děti na školních zahradách společnými silami vypěstují bude použito k přímé konzumaci v rámci zdravých svačinek nebo k vaření zdravých obědů ve školních jídelnách.

Zdravé stravovací návyky ve školách

V současném světě, kde významnou roli hrají fastfoody, děti často ztrácí přehled o základních principech zdravého stravování. Proto považujeme za nesmírně důležité, aby vaše děti dokázali již od dětství pochopit význam zdravého stravování a nevnímali jej jako nezbytné zlo, ale jako jako zábavný životní styl.  Připravujeme pro vás zajímavé reportáže, typy na vaření s dětmi a zdravé recepty. Nenechte si ujít recepty na zdravé svačinky, desatero zdravé kuchyně nebo vychytávky nebo typy jak omezit plýtvání jídlem. Sledujte náš Facebook a Instagram a dozvíte se víc.

Lidl se zasadí o výsatbu jedlých školních zahrad

Co je Skutečně zdravá škola:

Program Skutečně zdravá škola  představuje komplexní celoškolní program zdravého a udržitelného školního stravování a vzdělávání o jídle. Již několik let se zasazuje o  zlepšení stravovacích návyků dětí  ve školách a školkách a  o zvýšení kvality připravovaných pokrmů ve školních jídelnách.

Jak to celé funguje?

Do grantové výzvy na vybudování jedlých školních zahrad se může přihlásit každá škola, která je zapojená v programu Skutečně zdravá škola. Na základě zaslaných přihlášek vybere Skutečně zdravá škola společně se zástupci Lidlu celkem šest škol, z nichž každá získá finanční dar na realizaci jedlé zahrady a zároveň metodickou podporu při jejím budování. Více informací naleznete zde