Srdce dětem

Srdce dětem

Pomáhejte s námi!

Od roku 2011 spolupracujeme s organizací Život dětem na obecně prospěšné Sbírce Srdce dětem, která probíhá vždy na konci roku v listopadu ve všech prodejnách Lidl. Po dobu 14 dnů mohou zákazníci přispět jakoukoli částkou, nebo za 30 Kč obdrží samolepku s logem sbírky, kterou mohou nalepit na tabla ve výlohách a symbolicky tak své srdce věnovat nemocným dětem.  Za dobu spolupráce se podařilo předat 247 000 000 korun a díky nim zlepšit život 5 925 nemocným dětem a jejich rodinám. Díky penězům od zákazníků a našemu každoročnímu příspěvku může Život dětem pomáhat rodinám po celý rok.

Jedná se o rodiny s vážně nemocnými dětmi, které vyžadují celodenní péči, takže rodina musí žít většinou pouze z jednoho platu. Bohužel se často stává, že na tuto péči, která je náročná fyzicky, psychicky i finančně, zůstane jenom jeden z rodičů (většinou maminka) a dostává se tak do velmi svízelné, bezradné finanční situace. V dnešní náročné době je situace těchto rodin ještě složitější.

Za získané finanční prostředky jsou nemocným dětem hrazeny nejrůznější zdravotní a kompenzační pomůcky, doplácení zdravotních potřeb, invalidní vozíčky a také tolik důležité a pro děti potřebné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Sbírka podporuje rodiny pečující o děti, které se potýkají s těmito závažnými nemocemi: 
  • dětskou mozkovou obrnou
  • onkologickým onemocněním
  • cystickou fibrózou
  • mukopolysacharidózou
  • kombinovaným onemocněním
  • nemocí EB, tzv. motýlích křídel
  • autismem
  • spinální svalovou atrofií a dystrofií

Příběhy dětí, kterým sbírka pomáhá:

VÝSLEDKY SBÍRKY 2021

Díky Vám se v tomto ročníku podařilo vybrat rekordní částku 41 570 450 Kč, kterou Lidl jako vždy ještě navýšil a společnými silami jsme nakonec předali částku 43 000 000 Kč, která jde na pomoc dalším stovkám rodin s nemocnými dětmi. Sbírka Srdce dětem byla zároveň nejúspěšnější veřejnou sbírkou v rámci Giving Tuesday.

Děkujeme, že jste toho součástí!

Ocenění sbírky

Ceny Fóra dárců

1. místo

Jsme velmi pyšní, že sbírka Srdce dětem byla koncem roku 2019 oceněna prvním místem v Cenách Fóra dárců jako nejúspěšnější firemní sbírkový projekt.