Srdce dětem

Srdce dětem

POMÁHEJTE S NÁMI

Od roku 2011 spolupracujeme s organizací Život dětem na obecně prospěšné Sbírce Srdce dětem, která probíhá vždy na konci roku v listopadu ve všech prodejnách Lidl. Po dobu 14 dnů mohou zákazníci přispět jakoukoli částkou, nebo za 30 Kč obdrží samolepku s logem sbírky, kterou mohou nalepit na tabla ve výlohách a symbolicky tak své srdce věnovat nemocným dětem.  Za dobu spolupráce se podařilo předat 165 000 000 korun a díky nim zlepšit život již více než 3 600 nemocným dětem. Díky penězům od zákazníků a našemu každoročnímu příspěvku může Život dětem pomáhat rodinám po celý rok.

Za získané finanční prostředky jsou nemocným dětem hrazeny nejrůznější kompenzační pomůcky, doplácení zdravotních potřeb, invalidní vozíčky a také tolik důležité a pro děti potřebné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Sbírka podporuje rodiny pečující o děti, které se potýkají s těmito závažnými nemocemi: 

 

  • dětskou mozkovou obrnou
  • onkologickým onemocněním
  • cystickou fibrózou
  • mukopolysacharidózou
  • kombinovaným onemocněním
  • nemocí EB, tzv. motýlích křídel
  • autismem
  • spinální svalovou atrofií a dystrofií

Další projekty

Lokální podpory

Přispíváme tam, kde působíme! Ve městech, kde otevíráme prodejny nové nebo nově rekonstruované, pomáháme s rozvojem veřejných institucí (škol, knihoven apod.) zaměřené na děti, které vybíráme na základě doporučení města.

Rákosníčkův běh

Od roku 2017 jsme hlavním partnerem rodinného běžeckého seriálu PVZP RunTour, kde jsme převzali záštitu nad dětskými závody a pojmenovali je Rákosníčkův běh. Chceme tím podpořit děti v pohybu.

Rákosníčkova hřiště

8 let, 100 hřišť a 150 milionů korun. Taková je bilance úspěšného projektu, který koncem roku 2019 dospěl do svého finále. Slavnostní otevření stého a tím pádem i posledního hřiště se uskutečnilo v pátek 4. října 2019 na Praze 11.