Rekordní výsledek Sbírky potravin. Jen v prodejnách Lidl se vybralo 40 tun potravin a drogistického zboží

Čtyřicet osm prodejen Lidl po celém Česku se v sobotu 23. listopadu zapojilo do podzimní části sedmého ročníku Sbírky potravin. A její výsledek přinesl rekordní údaj. Zákazníci darovali 40 276 kilogramů potravin a drogistického zboží pro potřebné.

25.11.2019 12:00:00 | Praha

„V porovnání s výsledky jarní částí sbírky se v prodejnách Lidl vybralo o takřka 12 tun zboží více. Jde tak o historicky nejúspěšnější sbírku,“ říká mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. 

Nejštědřejší byli zákazníci v prodejnách Lidl v Turnově, ve Zdibech a Táboře. Oproti roku 2016, kdy se Lidl prostřednictvím 20 svých prodejen zapojil poprvé do sbírky, se množství vybraného zboží zvýšilo dokonce o více než 28 tun.

„Na číslech je znatelná sílící ochota pomáhat. Vedle zákazníků si velké poděkování zaslouží také naši zaměstnanci a dobrovolníci, díky kterým jsme dosáhli rekordního čísla,“ doplňuje Holá. 

S výběrem vhodného zboží pomáhalo zákazníkům v prodejnách Lidl celkem 476 dobrovolníků. Vybrané potraviny a drogistické zboží pak byly vkládány do speciálně označených nákupních košíků. Na řadě jsou nyní potravinové banky, které rozvezou pomoc lidem, jež ji potřebují. Jsou mezi nimi osamělí senioři, matky samoživitelky, děti z dětských domovů, handicapovaní či lidé bez domova.

Kontakt

Tomáš Myler
media@lidl.cz
tel.: 725 933 089

Další zprávy