Lidl v prosinci otevírá další prodejny: Komfortní nakupování si nově užijí zákazníci v Kutné Hoře a Olomouci

Na konci letošního roku otevře společnost Lidl novou prodejnu v Kutné Hoře a v Olomouci, čímž dále posílí svou síť na tuzemském trhu. Obě prodejny zahájí provoz ve čtvrtek 4. prosince v 7 hodin ráno. Zákazníkům nabídnou moderní a komfortní prostředí, energeticky úsporné technologie a kvalitní zázemí odpovídající současným standardům společnosti. Součástí otevření je tradičně také finanční podpora místních škol.

04.12.2025 | Praha

Nová prodejna v Kutné Hoře

Výstavba prodejny na sídlišti Šipší v Kutné Hoře začala 17. března letošního roku. Zákazníkům nabídne prostornou prodejní plochu o velikosti 1421 m² a 132 parkovacích míst. Na střeše je instalována fotovoltaická elektrárna s výkonem 150 kWp, která pokryje přibližně pětinu roční spotřeby energie. Zákazníci ocení také dvě nabíjecí stanice pro elektromobily. Parkoviště je vybaveno lampami s jemným osvětlením o barevné teplotě 2200 K, které chrání okolní bytovou zástavbu a zároveň minimalizuje světelný smog. Nová prodejna bude snadno dostupná díky severnímu propojení od ulice Nad Sady, které zlepší příjezd pro zákazníky.

„Nábor zaměstnanců probíhal s předstihem a aktuálně je obsazeno 25 pracovních pozic. Zájemci mohou i nadále sledovat kariérní stránky společnosti, pokud by došlo k rozšíření týmu,“ dodává Iveta Barabášová z tiskového oddělení společnosti Lidl Česká republika.

Podle Zprávy o korporátním přínosu společnosti Lidl Česká republika, kterou letos zpracovala společnost PricewaterhouseCoopers (PwC), jedna modelová prodejna Lidl přispívá přímo i nepřímo k existenci 95 pracovních míst, odvádí ročně na daních přibližně 28,8 milionu Kč a přináší k HDP České republiky částku okolo 100 milionů Kč.

Nová prodejna i v Olomouci

Začátkem prosince rovněž otevře také nová prodejna v Olomouci na ulici Týnecká. Prodejna je moderně vybavená a energeticky úsporná. Má vlastní fotovoltaickou elektrárnu, dvě stanice pro dobíjení elektromobilů a dalších 111 parkovacích stání.

Slavnostního otevření se ve čtvrtek 4. prosince 2025 v 7:00 zúčastní také první náměstek Otakar Štěpán Bačák.

Podpora místních škol

Od čtvrtka 4. prosince 2025 provozuje Lidl napříč celou Českou republikou 325 prodejen, je tak pro zákazníky stále dostupnější a potvrzuje dlouhodobý závazek poskytovat kvalitní služby i podporu místním komunitám. Stejně jako u ostatních nově otevíraných prodejen bude první den provozu spojen s podporou vzdělávacích institucí. Z prvního dne provozu bude věnováno 50 Kč z každého nákupu nad 300 Kč na podporu vzdělávání dětí. Z kutnohorského Lidlu finanční dar poputuje do Mateřské školy Kutná Hora v Benešově ulici, která získané prostředky využije ke zlepšení podmínek pro žáky. Společnost podpoří Základní a Mateřskou školu Olomouc – Holice, která získané prostředky využije ke zlepšení vzdělávacích podmínek pro děti, které jako poděkování společnosti namalovaly obrázky. Zákazníci si je mohou prohlédnout v den otevření v prostorách prodejny. 

Kontakt

Lidl ČR
media@lidl.cz

Kategorie


Sdílet

Další zprávy