o Lidlu

O nás

Od roku 2003 jsme Vaším spolehlivým partnerem pro jednoduchý a pohodlný nákup

 

Lidl - správná volba

Kvalitní výrobky, dostupnost prodejen a vstřícnost zaměstnanců jsou základními faktory, díky kterým Lidl v České republice patří mezi nejoblíbenější řetězce. Naším obchodním modelem je diskontní prodej zboží denní potřeby v nejvyšší kvalitě za ty nejlepší ceny. Naše podnikání je úzce spjato s trendy českého maloobchodního trhu, který se postupně stále výrazněji orientuje na kvalitu, čerstvost a zdravý životní styl. Stálý sortiment zahrnuje přibližně 2 400 druhů výrobků a je doplňován o časově omezené tematicky zaměřené nabídky potravin a spotřebního zboží.

Za naše jednání přebíráme odpovědnost všude tam, kde má naše podnikání vliv na lidi nebo na životní prostředí. Odpovědné podnikání pro nás přitom znamená nabízet zákazníkům zboží nejvyšší kvality a zároveň se chovat k našemu okolí tak, aby naše činnost byla dlouhodobě udržitelná.

historická prodejna

Historie Lidlu

Počátky činnosti společnosti Lidl sahají do 30. let 20. století, kdy byl v německém Neckarsulmu založen velkoobchod s potravinami. První prodejna Lidl pak byla otevřena v Ludwigshafenu v roce 1973. V následujících letech Lidl expandoval po celém Německu a o 15 let později provozoval více než 450 prodejen.

Koncem 80. let 20. století začal Lidl budovat své prodejny i v dalších zemích. Dnes provozuje prodejny ve 29 zemích Evropy a v USA a patří k největším potravinářským řetězcům v Evropě i v celosvětovém měřítku.