textil

Program Detox

Závěrečná zpráva

Od prosince 2014 až do roku 2020 jsme intenzivně pracovali na tom, abychom se vyhnuli při výrobě textilií a obuvi vlastních značek potenciálně škodlivým látkám, které stanovila skupina Greenpeace. Stali jsme se tak prvním maloobchodníkem s potravinami, který se připojil ke kampani Detox.

 

Cílem závazku společnosti Lidl Detox bylo úplné odstranění chemických skupin definovaných Greenpeace při výrobě textilií a obuvi z výroby vlastních textilních značek Lidl nebo jejich nahrazení nezávadnými látkami, čímž se zlepšily sociálně a ekologicky příznivé výrobní podmínky v textilním a obuvnickém průmyslu.

V roce 2020 může Lidl říci, že se mu podařilo v textilní výrobě maximálně vyhnout se chemickým látkám škodlivým pro životní prostředí, a výrazně tak snížit možné znečištění životního prostředí.

Následující závěrečná zpráva vysvětluje strategii společnosti Lidl, podává přehled milníků, kterých společnost Lidl dosáhla v letech 2015 až 2020, a shrnuje opatření a výsledky roku 2019. Dokument také poskytuje pohled na to, jaké cíle Lidl nadále sleduje, pokud jde o udržitelnější a ekologičtější výrobu textilu a obuvi.