Dodavatelé

Dodavatelé spotřebního zboží

V Lidlu získáváme zboží od dodavatelů z celého světa. U našich vlastních značek spolupracujeme přímo s výrobci a můžeme tak usilovat o odpovědnější způsob výroby. Abychom věděli, kde a jak jsou naše výrobky vyráběny, je důležité přesně znát naše obchodní partnery. A naši zákazníci také stále více hledají informace o původu a způsobu výroby produktů.

Transparentnost v dodavatelském řetězci spotřebního zboží

V této souvislosti zveřejňujeme odpovídající seznamy dodavatelů s informacemi o celé naší nabídce spotřebního zboží, která se skládá z textilu a obuvi, jakož i hraček, sportovních potřeb, dílny, zahradního a interiérového nábytku.

Lidl, stejně jako celé odvětví, získává většinu tohoto sortimentu od nezávislých výrobců v asijských zemích, jako je Bangladéš nebo Čína. I přes značný pokrok a hospodářský růst v těchto zemích jsou však stále sociální a ekologické podmínky odlišné. Proto se zaměřujeme zejména na implementaci uznávaných minimálních standardů. Společnost Lidl nechává pravidelně kontrolovat všechna výrobní zařízení svých soukromých značek nepotravinářských výrobků nezávislými a místními odborníky v souladu s uznávaným standardem BSCI nebo SA 8000 a systematicky zkoumá každou potřebu zlepšení.

Seznam hlavních výrobních míst pro značky textilu a obuvi Lidl:

Seznam hlavních výrobních míst pro ostatní doplňkový sortiment vlastní značky Lidl:

visual