elektrostanice

Science Based Targets

Změna klimatu představuje hrozbu pro naše živobytí a vyžaduje opatření na všech úrovních společnosti. Lidl v České republice se již roky angažuje v ochraně klimatu různými opatřeními. Nyní jdeme o rozhodující krok dále a stanovujeme si ambiciózní vědecké klimatické cíle.

V srpnu 2020 předložila Schwarz Group jménem všech částí společnosti prohlášení o členství v iniciativě Science Based Target Initiative. V nadcházejících měsících definujeme konkrétní cíle a opatření, kterými lze emisím CO2 v provozu a dodavatelském řetězci zabránit, snížit je nebo vyrovnat.

Co znamená Science Based Targets

Science Based Targets Logo

Science Based Targets (SBTs) jsou cíle snižování příslušných emisí skleníkových plynů, které se počítají na vědeckém základě.

The Science Based Targets Initiative byla vytvořena v roce 2015 sloučením organizací CDP (Carbon Disclosure Project), WRI (World Resources Institute), WWF (World Wide Fund for Nature) a UNGC (United Nations Global Compact).

Společnosti účastnící se iniciativy si stanovily ambiciózní cíl snížit emise skleníkových plynů v souladu s Pařížskou dohodou z roku 2015.

Aktuálně jsou pro společnost Lidl standardem rychlodobíjecí stanice. Ty splňují tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tyto stanice jsou proto vhodné pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup. Navíc používání stanice je velmi jednoduché.

Seznam nabíjecích stanic pro elektromobily

Síť rychlodobíjecích stanic plánujeme i nadále rozšiřovat. Dobíjecí stanicí chceme vybavit každou prodejnu nové generace a nadále instalovat dobíjecí stanici u každé nové prodejny v našem vlastnictví, pokud to bude technicky možné.