Lidl nabídne fairtradové růže

Na českém trhu doposud téměř chyběly fairtradové květiny. Jde přitom o květiny, které potěší hned dvakrát. A tak se společnost Lidl rozhodla nabídnout je zákazníkům ve svých prodejnách. V období před vysvědčením, kdy prodeje řezaných květin tradičně rostou, zařadí do sortimentu růže s certifikací Fairtrade.

25.06.2020 12:00:00 | Praha

Fairtrade růže

„Všechny květiny a rostliny v našem sortimentu mají certifikáty mezinárodních organizací garantujících jejich udržitelné pěstování. Certifikaci Fairtrade jsme dosud využívali pro kávu a řadu výrobků obsahujících kakao, jsme proto rádi, že jsme fairtradovou nabídku rozšířili i o květiny. V prvním kroku nabídneme fairtradové růže dva poslední červnové víkendy, ale pevně věříme, že nabídku budeme moci díky zájmu zákazníků do budoucna rozšířit,“ přibližuje mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. 

Většina fairtradových květin pochází z východní Afriky. Pěstují se na plantážích, které musí splňovat přísná kritéria ochrany životního prostředí. Součástí standardů certifikace Fairtrade je úsporné zavlažování, čištění odpadních vod a nakládání s kompostem a odpady. Plusem těchto květin je také to, že mají sedmkrát nižší uhlíkovou stopu než výpěstky z evropských skleníků, a to včetně letecké dopravy. Důvodem je velmi příznivé podnebí ve východní Africe, které umožňuje pěstování během celého roku bez nutnosti vyhřívaných skleníků, které jsou využívány v Evropě.

Prostřednictvím jejich prodeje chce Lidl také pomoci fairtradovým pěstitelům, kteří byli významně zasažení onemocněním covid-19.  V době uzavření hranic z důvodu koronavirové pandemie totiž prodeje květin spadly na třetinu a pěstitelé růží byli posláni na nucenou dovolenou a kvůli nedostatku úspor jsou stále existenčně ohroženi.  

Kontakt

Tomáš Myler
media@lidl.cz

Kategorie


Sdílet

Další zprávy