Nejvíce tabulkových čokolád se prodá v Lidlu

Mléčná, hořká, s oříšky, rozinkami a dalším ovocem, vychutnávaná s přáteli či o samotě, zarovnaná do úhledných čtverečků i nepravidelnějších tvarů. Řeč je samozřejmě o čokoládě. Právě na dnešek totiž připadá Mezinárodní den čokolády, která je nedílnou součástí nabídky všech prodejen Lidl.

13.09.2022 | Praha

čokolády

Na základě dat Spotřebitelského panelu GfK projelo v roce 2021 nejvíce tabulkových čokolád právě pokladnami Lidl. Zákazníci je mají v oblibě díky skvělé chuti a široké nabídce, která zahrnuje téměř třicítku čokolád nabízených pod vlastními privátními značkami Fin Carré, J.D.Gross a Fairglobe.

„Tím zaručujeme špičkovou a zároveň certifikovanou kvalitu. Všechny naše čokolády mají certifikaci Fairtrade, Bio či Rainforest Alliance, což znamená, že jejich koupí přispívají zákazníci k ekologickému a trvale udržitelnému zemědělství,“ vysvětluje Tomáš Myler, mluvčí společnosti Lidl.

Vyznačují se přitom tím, že obsahují pravou čokoládou a žádné náhražky. Nejoblíbenější jsou mezi zákazníky čokolády s nižším obsahem kakaa, mezi naprosté favority patří mléčná čokoláda a mléčná čokoláda s celými lískovými ořechy. Oblibu si získala také čokoláda Way To Go, která mezi ostatními vyniká nejen příchutěmi zastoupenými mléčnou klasikou i kombinací karamelu a soli. Díky jejím prodejům navíc tisíce pěstitelů kakaových bobů v africké Ghaně dostávají k minimální fairtradové ceně a fairtradovému příplatku i prémii. Ta podporuje místní zemědělské projekty a přispívá k vyšším příjmům ghanských pěstitelů kakaa.

„Tuto čokoládu jsme zákazníkům poprvé nabídli v minulém roce a za tu dobu jsme prodali více než půl milionu tabulek, což se rovná zhruba 105 tunám čokolády. I díky ní jsme se v roce 2021 stali největším plátcem fairtradového příplatku v České republice,“ dodává Tomáš Myler.

Oproti roku 2020 přitom fairtradový příplatek Lidlu vzrostl o 73 % na téměř sedmnáct milionů korun. První příčku na pomyslném žebříčku Lidl obsadil i v prodeji fairtradového kakaa, který v porovnání s rokem 2020 vzrostl o více než 66 % na 2 799 tun fairtradových kakaových bobů. Certifikace Faitrade se v Lidlu přitom netýká jen kakaa. Zahrnuje také bavlněné nákupní tašky, férovou kávu z automatů či fairtradové růže, kterých se v minulém roce prodalo přes více než 2,5 milionu stonků. O 450 % pak ve srovnání s rokem 2020 stoupl prodej třtinového cukru, který obsahují čokolády, a to na více než 60 tun.

Kontakt

Lidl ČR
media@lidl.cz

Kategorie


Sdílet

Další zprávy