Společnost Lidl Česká republika získala certifikát Top Employer 2023

Společnosti Lidl Česká republika bylo uděleno prestižní ocenění Top Employer 2023 za výjimečnou orientaci na zaměstnance.

17.01.2023 | Praha

Top Employer

Nezávislý orgán Top Employers Institute provádí každoročně po celém světě certifikaci nejlepších zaměstnavatelů. Lidl Česká republika získal titul Top Employer již podruhé a patří tak mezi nejlepší zaměstnavatele v zemi. V roce 2023 získal Lidl prestižní ocenění Top Employer celkem ve 28 zemích a již pošesté získal také pečeť „Top Employer Europe“.

Společnosti, které obdržely certifikát Top Employer, se zavázaly při svých obchodních aktivitách věnovat zvláštní pozornost svým zaměstnancům a zajišťovat jim nadstandardní pracovní prostředí. Organizace Top Employers Institute provádí analýzu společností na základě informací z dotazníku HR Best Practices Questionnaire. Analýza zahrnuje šest okruhů z oblasti lidských zdrojů sestávajících z 20 hodnocených témat, například strategie rozvoje lidských zdrojů, pracovní prostředí, vyhledávání talentů, vzdělávání, diverzita, rovnost a inkluze či zajištění pohody zaměstnanců.

Co znamená být top zaměstnavatelem

Top Employers jsou společnosti s vynikající orientací na zaměstnance jako pevné součásti strategie rozvoje lidských zdrojů. Nabízet svým zaměstnancům to nejlepší pracovní prostředí podporující osobní zodpovědnost, rovné příležitosti, týmovou práci a vysoký výkon má pro společnost Lidl Česká republika zásadní význam. Podle společnosti Lidl zahrnuje atraktivní pracovní prostředí také zajištění možnosti neustálého rozvoje zaměstnanců podle jejich potenciálu a přiměřenou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

„Výjimečné časy probouzejí v lidech i v organizacích to nejlepší. A právě toho jsme byli svědky v rámci našeho letošního certifikačního programu Top Employers: společnosti, kterým byl udělen titul Top Employer 2023, podávaly výjimečný výkon. Lidl Česká republika vždy prokazoval, že mu záleží na rozvoji a blahu jeho zaměstnanců. Společně tak obohacují svět práce. Jsme hrdí na to, že můžeme vyhlásit a oslavit letošní skupinu předních zaměstnavatelů orientovaných na zaměstnance – držitele certifikátu Top Employer 2023,“ uvádí generální ředitel organizace Top Employers Institute David Plink.

„Ocenění Top Employer opět prokázalo, že vytváříme pracovní prostředí, ve kterém jsou středem našeho zájmu lidé a že růstu našich zaměstnanců dáváme nejvyšší prioritu. Prostřednictvím otevřené kultury zpětné vazby a týmové spolupráce zahrnující všechny zaměstnance budujeme zdravý tým. Lidl – to jsou především naši zaměstnanci, kteří tvoří základ úspěchu naší společnosti. Jsme proto velmi potěšeni, že naši práci v oblasti lidských zdrojů ocenil i nezávislý orgán a že společnost Lidl byla i letos oceněna jako vynikající zaměstnavatel,“ zdůrazňuje ředitel lidských zdrojů Lidl Česká republika Filip Jičínský.

O organizaci Top Employer Institute

Top Employers Institute je organizace, která po celém světě provádí certifikaci podniků poskytujících excelentní podmínky pro své zaměstnance a pomáhá šířit to nejlepší z jejich praxe, aby obohatila svět práce. V rámci certifikačního programu organizace Top Employers Institute se společnosti mohou nechat ohodnotit, certifikovat a získat ocenění coby preferovaný zaměstnavatel. Top Employers Institute byl založen před více než 30 lety a od té doby provedl certifikaci 2 052 organizací ve 121 zemích a regionech. Takto certifikované společnosti pozitivně ovlivňují životy více než 9,5 milionů zaměstnanců po celém světě.

Kontakt

Lidl ČR
media@lidl.cz

Kategorie


Sdílet

Další zprávy