hřiště

Rákosníčkova hřiště

Postavili jsme dětem 100 hřišť!

 

V rámci společenské odpovědnosti se zaměřujeme na podporu zdravých i nemocných dětí.
V roce 2012 jsme představili projekt Rákosníčkova hřiště, který po 8 letech dospěl do svého konce. Jeho cílem bylo rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času.

Při realizaci konceptu jsme se spojili s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. Také oblíbený dětský komik Michal Nesvadba z Kouzelné školky přijal naši nabídku a pravidelně se účastnil slavnostních otevření hřišť, jehož představení bylo pevnou součástí programu dětského dne.

Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku a napomáhá plnohodnotnému trávení jejich volného času.

100hriste

Otevřeli jsme jubilejní sté hřiště

 

Rákosníčkových hřišť je již po celé České republice přesně sto. To poslední vyrostlo na Praze 11 v ulici Chalupkova. Slavnostní otevírání proběhlo v pátek 4. 10. 2019 a celou akci doprovázely aktivity i soutěže pro děti. Den byl zakončen oficiálním předáním hřiště do rukou městské části.

Další projekty