srdce

Srdce dětem

VÝSLEDKY SBÍRKY 2022

Díky štědrosti Vás, našich zákazníků, poputuje nemocným dětem celkem 38 000 000 Kč. Od roku 2010 vynesla celkem 285 000 000 Kč, které posloužily na uhrazení rehabilitačních pobytů, léků a zdravotnických potřeb pro více než sedm tisíc dětí. Podstatnou část tvořil také výtěžek z letošního ročníku, díky kterému se celková částka za dvanáctiletou podporu přehoupla za pomyslnou čtvrtmiliardovou hranici. Sbírka Srdce dětem byla zároveň nejštědřejší veřejnou sbírkou v rámci Giving Tuesday.

Další ročník sbírky Srdce dětem završil oznámení výsledku a zároveň koncert určený speciálně pro rodiny s dětmi, kterým výtěžek poputuje.

Děkujeme, že jste toho součástí!

Srdce_koncert
koncert_foto
koncert
koncert

Pomáhejte s námi!

Od roku 2011 spolupracujeme s organizací Život dětem na obecně prospěšné Sbírce Srdce dětem, která probíhá vždy na konci roku v listopadu ve všech prodejnách Lidl. Po dobu 14 dnů mohou zákazníci přispět jakoukoli částkou, nebo za 30 Kč obdrží samolepku s logem sbírky, kterou mohou nalepit na tabla ve výlohách a symbolicky tak své srdce věnovat nemocným dětem.  Za dobu spolupráce se podařilo předat 247 000 000 korun a díky nim zlepšit život 5 925 nemocným dětem a jejich rodinám. Díky penězům od zákazníků a našemu každoročnímu příspěvku může Život dětem pomáhat rodinám po celý rok.

Jedná se o rodiny s vážně nemocnými dětmi, které vyžadují celodenní péči, takže rodina musí žít většinou pouze z jednoho platu. Bohužel se často stává, že na tuto péči, která je náročná fyzicky, psychicky i finančně, zůstane jenom jeden z rodičů (většinou maminka) a dostává se tak do velmi svízelné, bezradné finanční situace. V dnešní náročné době je situace těchto rodin ještě složitější.

Za získané finanční prostředky jsou nemocným dětem hrazeny nejrůznější zdravotní a kompenzační pomůcky, doplácení zdravotních potřeb, invalidní vozíčky a také tolik důležité a pro děti potřebné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Sbírka podporuje rodiny pečující o děti, které se potýkají s těmito závažnými nemocemi: 
  • dětskou mozkovou obrnou
  • onkologickým onemocněním
  • cystickou fibrózou
  • mukopolysacharidózou
  • kombinovaným onemocněním
  • nemocí EB, tzv. motýlích křídel
  • autismem
  • spinální svalovou atrofií a dystrofií

Příběhy dětí, kterým sbírka pomáhá:

Další projekty

Na cestě k lepšímu zítřku