13. ročník sbírky Srdce dětem smůlu nepřinesl, nemocným dětem poputuje 41 000 000 Kč

Nemocným dětem poputuje ze sbírky Srdce dětem neuvěřitelná částka ve výši 41 milionů korun. Sbírka se konala ve všech prodejnách Lidl od pondělí 30. října do neděle 12. listopadu již po třinácté. Jedna z největších veřejných sbírek od svého startu vynesla už neskutečných 326 000 000 Kč a pomohla více než osmi tisícům nemocných dětí.

29.11.2023 | Praha

Personál prodejny na společném snímku s chlapečkem z plakátu Srdce dětem

Přestože byl letošní ročník sbírky Srdce dětem již 13. v pořadí, třináctka rozhodně smůlu nepřinesla. Právě naopak. Sbírka určená na pomoc nemocným dětem a jejich rodinám vynesla neuvěřitelných 41 000 000 Kč. V prodejnách Lidl mohl během dvou týdnů přispět každý, a to koupí nálepky ve tvaru srdíčka a pomyslně jej tak věnovat nemocným dětem. Za celou dobu svého fungování vynesla sbírka již 326 000 000 Kč, které posloužily na terapie, rehabilitace, léčebné pobyty či kompenzační pomůcky pro více než 8 000 dětí.

„Částka, kterou se nám podařilo v letošní sbírce Srdce dětem vybrat, je opravdu neskutečná. Chtěl bych moc poděkovat našim zákazníkům, ale také každé kolegyni a kolegovi v našich prodejnách. Tento výsledek je totiž také jejich zásluhou. Jsem moc rád, že všichni dokážeme spojit síly a společně udělat dobrou věc, která pomůže těm, jenž si sami pomoci nedokážou,“ neskrývá své nadšení generální ředitel společnosti Lidl Adam Miszczyszyn.

Sbírka Srdce dětem je společným projektem Lidlu a obecně prospěšné společnosti Život dětem. Ta vybrané peníze přerozděluje mezi potřebné, kterým může pomáhat celoročně. Finanční prostředky putují do rodin s těžce nemocnými dětmi, které se potýkají například s dětskou mozkovou obrnou, nemocí motýlích křídel, svalovou dystrofií, onkologickými onemocněními, autismem a nejrůznějšími kombinovanými onemocněními. Těmto rodinám putuje každá vybraná koruna a slouží na nákup konkrétních pomůcek a léčebných pobytů.

„Sbírka Srdce dětem opět ukázala, že mezi námi žije hodně laskavých lidí se srdcem na pravém místě. Ta neuvěřitelná částka, kterou se podařilo letos pro nemocné děti získat, je vlastně velkým zázrakem, stejně jako celá sbírka. Velký dík patří celé společnosti Lidl, jejím úžasným zaměstnancům, kteří u pokladny s obrovským nasazením nabízeli malá srdíčka a samozřejmě všem laskavým a velkorysým zákazníkům, kteří nás znovu přesvědčili, že jim není lhostejný osud vážně nemocných dětí, které do života dostaly velmi špatné karty. Všem ze srdce děkujeme,“ doplňuje ředitelka obecně prospěšné společnosti Život dětem Maria Křepelková.

V letošním roce opět zaměstnance prodejen motivovalo setkání s dětmi, kterým sbírka pomohla. Děti spolu s rodiči navštívily prodejny, kde se se zaměstnanci mohli společně vyfotit u plakátu s fotografií dítěte a informací o konkrétní pomoci, kterou jim sbírka poskytla v předchozím roce. Zákazníci se tak mohli v průběhu sbírky dozvědět o příbězích dětí ze svého regionu, kterým sbírka už pomohla.

Informaci o finální vybrané částce se rodiny dozvěděly na slavnostním koncertu, který byl určen jen pro ně. Na koncertě vystoupila například Leona Machálková, Olga Lounová nebo Jan Bendig.

Kontakt

Lidl ČR
media@lidl.cz

Kategorie


Sdílet

Další zprávy