Český export s Lidlem opět rekordní, hodnota vyvezeného zboží meziročně vzrostla o 28 %

Obliba českých výrobků v zahraničí se opět potvrzuje. Hodnota exportu za rok 2022 meziročně stoupla o 28 % a přesáhla částku 14,3 miliardy korun. Ve spolupráci s Lidlem vyvezlo své produkty 186 tuzemských dodavatelů celkem do 29 zemí Evropy a USA.

03.04.2023 | Praha

výsledky exportu s Lidlem

Čeští výrobci spolupracující s Lidlem slaví v zahraničí úspěch. Údaje za posledních jedenáct let potvrzují, že se českým výrobkům v zahraničí daří. V roce 2022 vzrostla celková hodnota vyvezeného zboží na neuvěřitelných 14,3 miliard korun. Oproti roku 2021 se jedná o skokový nárůst o více než 28 %, což odpovídá cca 3 miliardám korun.

Prostřednictvím Lidlu vyvezlo své výrobky za hranice České republiky 186 výrobců. Mezi největší vývozce již tradičně patří společnost Drylock Technologies, Mlékárna Pragolatos, MOWI Czechia, ale také LE & CO, La Lorraine, Maso Uzeniny Polička, Bonavita či Delimax. Nejvíce českých výrobků pak putuje na Slovensko, do Rumunska a Polska, v porovnání s rokem 2021 výrazně vzrostl export českého zboží také do Lotyšska, Nizozemí, USA i na Kypr.

„Data za předešlé roky potvrzují, že české výrobky jsou opravdu žádané nejen v tuzemsku. Produkty pod našimi privátními značkami spojuje především vysoká kvalita a příznivá cena a základem úspěchu je perfektní a dlouhodobá spolupráce s našimi dodavateli. Jsme moc rádi, že její výsledek mohou ocenit také zákazníci v zahraničí,“ hodnotí výsledky exportu generální ředitel společnosti Lidl Česká republika Adam Miszczyszyn.

Všechny výrobky musí bez výjimky splňovat vysoké kvalitativní nároky, které platí pro všechny dodavatele i země, kde Lidl působí. Podmínkou spolupráce je také schopnost zajistit požadovaný objem zboží nejen pro Českou republiku, ale i zahraničí. Dodavatelům pak odpadají starosti s nalezením partnerů pro prodej, investice do reklamy, ale také zajištění logistiky. Zboží je nutné dodat pouze do centrálního skladu, jeho následnou dopravu do dalších zemí již zajišťuje Lidl.

Kontakt

Lidl ČR
media@lidl.cz

Kategorie


Sdílet

Další zprávy