Praha 11 dostala jubilejní sté Rákosníčkovo hřiště. Šlo o tečku za úspěšným projektem

Městská část Praha 11 se v pátek 4. října rozrostla o již druhé Rákosníčkovo hřiště. Nové dětské hřiště, které postavila společnost Lidl, stojí v ulici Chalupkova. Jde přitom o jubilejní sté Rákosníčkovo hřiště, čímž byl završen úspěšný.

07.10.2019 12:00:00 | Praha

Pátečního otevření, v jehož průběhu nechybělo slavnostní přestřižení pásky, se zúčastnily stovky návštěvníků včetně známých osobností. Hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun prošlo na úvod zátěžovou zkouškou, když si natěšené děti vyzkoušely nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka. K tomu si zasoutěžily a mohly také tvořit. Velké i malé návštěvníky bavil bohatý program včetně vystoupení Michala z Kouzelné školky a divadelního souboru Scéna. Sté hřiště mělo i něco navíc – představení Kristýny Šarhové z dětského pořadu Hýbánky a speciální výtvarnou soutěž o nejkrásnějšího Rákosníčka.

Projekt výstavby Rákosníčkových hřišť běžel od roku 2012. Hřiště přitom Lidl nestavěl náhodou, ale o hřiště soutěžili obyvatelé měst a městských částí, kde stojí prodejny Lidl. Pravidelně každý rok v únoru hlasovali na webu a facebooku ve čtyřech kategoriích podle počtu obyvatel, aby byly síly spravedlivě rozdělené. V závěru hlasování se každoročně strhl alespoň v jedné kategorii tvrdý souboj. Jen letos rozhodlo o vítězích  671 271 a například o vítězství Humpolce rozhodlo neuvěřitelných 86 570 hlasů. Hlasovat přitom mohl každý hlasující každý den pouze jednou.

Od 4. října tak Rákosníček podporuje děti v pohybu ve 100 městech a městských částech napříč Českou republikou. Hřiště jsou postavena ve všech 14 krajích. Celková investice dosáhla 150 milionů korun.

Kontakt

Tomáš Myler
media@lidl.cz
tel.: 725 933 089

Kategorie


Sdílet

Další zprávy