V Ostravě je od 17. srpna v provozu již druhá rychlonabíjecí stanice pro elektromobily

Společnost Lidl přináší pro své zákazníky v Ostravě již druhou rychlonabíjecí stanici pro elektromobily. Ta je od 17. srpna k dispozici u prodejny nové generace v ulici Jugoslávská. Zákazníci Lidlu si tak po prodejně v ulici Sjízdné, kde je nabíjecí stanice rovněž k dispozici, mohou i zde dobít svůj elektromobil během nákupu zcela zdarma. Po Praze, Brně, Průhonicích, Pardubicích, Horoměřicích, Hradci Králové, Písku a ostravské prodejně na ulici Sjízdné se jedná již o devátou nabíjecí stanicí, kterou Lidl svým zákazníkům nabízí.

25.08.2020 12:00:00 | Praha

Rychlonabíjecí stanice

Rychlonabíjecí stanice u prodejen Lidl splňují tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tyto stanice jsou proto vhodné pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup. Navíc používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjet si tu elektromobil bude možné v průběhu otevírací doby prodejny

„Zákazníky může potěšit i informace, že rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Mohou si tedy být jisti, že skutečně načerpají zelenou energii a navíc zdarma. Jde o další krok společnosti Lidl směrem ke zdravějšímu životnímu prostředí,“ uvedla mluvčí společnosti Lidl Iveta Barabášová. 

Rychlonabíjecí stanice jsou pro zákazníky k dispozici u prodejen v Praze, Brně, Průhonicích, Pardubicích, Horoměřicích, Hradci Králové a Ostravě. V rámci písecké prodejny mohou zákazníci využít nabíjecí stanici, která umožňuje dobíjet 2 vozidla současně maximálním dobíjecím výkonem 22 kW střídavého proudu. Nabíjení zde umožňuje nabití baterie z 0 na 50 % za půl hodiny. 
 

Kontakt

Iveta Barabášová
media@lidl.cz

Kategorie


Sdílet

Další zprávy